20140919 MISTRZOSTWA ŚWIATA DRWALI 2014 – BRIENZ SZWAJCARIA

W dniach 10 -13 września 2014 roku w Szwajcarii odbyły się 31 Mistrzostwa Świata Drwali wg regulaminu IALC w  malowniczej miejscowości  Brienz nad brzegiem jeziora o tej samej nazwie co miejscowość.

Zawodnicy z 26 państw rywalizowali w 5 konkurencjach w dwóch kategoriach wiekowych (profi i U24).

Poniżej wyniki:

Drużynowo wygrali

1. Niemcy,

2. Szwajcaria,

3. Włochy,

nasza drużyna zajęła 19 miejsce.

Na 78 sklasyfikowanych zawodników 35 miejsce zajął wielokrotny Mistrz Polski Jacek Stochniałek z wynikiem 1575 punktów, 48 miejsce Kamil Szarmach – 1532 pkt. i 68 Roman Szala - 1397 pkt..

Na uwagę zasługuje fakt, iż w tym roku zawodnicy reprezentowali wysoki poziom o czym świadczą wyniki tj.  21 zawodników osiągnęło powyżej 1600 punktów, również w konkurencji - wymianie piły łańcuchowej został pobity rekord świat z czasem 8,7 sek. (138 pkt), aż 28 zawodników osiągnęło czas poniżej 13 sekund.

Bardzo dobrze spisał się nasz junior Paweł Wesołowski na 23 zawodników zajął 12 miejsce. Gdyby sędziowie nie ukarali  -60   punktami (wątpliwy pomiar) to zająłby 6 pozycję w klasyfikacji generalnej juniorów.

Foto 114, 0888 L. Suwalski; foto: 0441, 0488 L. Tychowski